Zář. 1, 2014

Volby do zastupitelstva 2014

Slyšela jsem, že kandidujete na předposledním místě kandidátky, kde jste byl dlouhá léta nejúspěšnějším kandidátem KDU-ČSL. Je to pravda?

Ano, je. Na kandidátce KDU-ČSL jsem na dvacátém místě. Přiznám se, že na tomto místě jsem nechtěl být. Pokud byste se zeptali proč tomu tak je, odpověď je jednoduchá. Dal jsem přednost dámě, která usilovala o stejnou pozici jako já, podpořit naši kandidátku z posledního místa. Dlouhá léta mě naši kandidáti podporovali jako lídra, nastal čas jim tuto podporu vrátit. Jako bývalý starosta města si Vás dovoluji touto cestou požádat o Vaši podporu kandidátů KDU-ČSL.

Znamená to, že s komunální politikou chcete skončit?

Kdyby tomu tak bylo, nekandidoval bych. Dlouhá léta jsem se snažil, aby Slavičín byl moderním a úspěšným městem. Mnohé se podařilo a jsem na to hrdý. Žiji zde se svojí rodinou a rád bych žil i nadále. Není mi lhostejný další osud našeho města. Pokud bude potřeba, jsem připraven pomoci.

Poslední čtyři roky již na radnici nejste. Jak hodnotíte počínání Vašich nástupců?

Jsem rád, že byly dokončeny projekty, u jejichž zrodu jsem byl, jako například realizace knihovny v Horákově vile, úprava veřejného prostranství před radnicí, kanalizace v Nevšové, výstavba cyklostezky ve Slavičíně, dokončení rekonstrukce Sokolovny, rekonstrukce hasičského domu ve Slavičíně a mnohé další. Kriticky se však musím vyjádřit ke zrušení interního oddělení v Městské nemocnici Slavičín, nezodpovědnému a neprofesionálnímu řízení skládky Slavičín Radašovy, nekoncepčnímu přístupu při budování fotbalového areálu v Hrádku, nedořešení majetkoprávních vztahů v areálu bývalých kasáren, stagnace při rozvoji Průmyslového areálu Slavičín a slabé podpoře Gymnáziu Jana Pivečka s Středního odborného učiliště ve Slavičín. Mnohé se jim však podařilo a za to jim právem náleží poděkování. Ale o svých úspěších se jistě pochválí sami.

A je tajemstvím, kde nyní pracujete?

Samozřejmě že není, s mnohými z Vás se potkávám při cestě zejména ze zaměstnání. Pracuji ve VTÚ s.p., odštěpný závod VTÚVM ve Slavičíně a to od roku 2011. Nejdříve jako výzkumně vývojový pracovník, pak manažer veřejných zakázek a nyní ředitel úseku ekonomicko provozního.

Pavel Studeník